Forum Moja droga Strona Główna Moja droga
Forum religijne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak radzicie sobie z problemami?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja droga Strona Główna -> Wzloty i upadki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:10, 13 Sty 2014    Temat postu: Jak radzicie sobie z problemami?

W moim przypadku jest tak, że jak pojawia się jakaś przeszkoda/problem/rzecz nie do pokonania, to modlę się do Boga i do Aniołów, wierząc mocno, że modlitwa mi pomoże i potem te rzeczy jakoś się rozwiązują. Jest to dla mnie niepojęte bo nie ma dla mnie np. naukowego dowodu na to że to działa. Ale robię to od kilkunastu lat z prawdziwym przekonaniem i to naprawdę skutkuje. Jeśli chodzi o modlitwy to nie wykonuję tradycyjnych modlitw w takim wypadku jak np. Ojcze Nasz. Kieruję najpierw prośbę do Boga o wysłuchanie i proszę go o siłę w rozwiązaniu problemu. Każda modlitwa wygląda inaczej. Stosuję również modlitwy do Aniołów i powiem wam, że nieraz jakby bardziej i szybciej mi to pomagało, niż modliłem się do Boga, z prośbą o rozwiązanie problemu. Stąd zacząłem się do nich modlić z problemami i potem im dziękować, gdy zaczynały się pojawiać efekty, ale do Boga też stosuję modlitwy rano i wieczorem.

Jak to wygląda u was?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madźka.
VIP
VIP



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4064
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto 10:42, 14 Sty 2014    Temat postu:

Zależy jaki problem, ale ogólnie to szukam rozwiązania i robię wszystko, aby było tak jak ma być.

Pamiętaj, że każda modlitwa kończy się na Bogu... to nie aniołowie pomagają, a Bóg.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:08, 14 Sty 2014    Temat postu:

Ja uważam, że Aniołowie tak samo. Sprawa dyskusyjna.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rania
VIP
VIP



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1039
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:24, 17 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:
Ja uważam, że Aniołowie tak samo.

to jak ci pomagaja aniolowie? sami z siebie to robia czy na rozkaz Boga?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izaak
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z Boga

PostWysłany: Pią 17:09, 17 Sty 2014    Temat postu:

Ach jak powiedział Jezus - kto się nie narodzi na nowo nie może nawet ujrzeć Królestwa Bożego. Więc nie łudźcie się że jakiekolwiek religijne praktyki przybliżą was do Boga, jedynie Ewangelia objawia drogę do Boga - jak kto ją znajduje ten znajduje Boga i może z Nim rozmawiać z łatwością, a jak kto nie znajduje no to takie o - taka modlitwa co się odbija od ścian i żadnego pożytku z tego nie ma....
więc zamiast tracić czas na bezsensowne modły najpierw szukaj Boga, szukaj prawdy, szukaj drogi....
Ja Jestem Drogą i Prawdą i Życiem - powiedział Jezus - nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie Mruga

Jak kto jest narodzony na nowo i ochrzczony Duchem Świętym to zapraszam na stronę: [link widoczny dla zalogowanych]
działa jeśli kto jest dzieckiem Bożym, a jak kto nie jest to nie ma szans na skontaktowanie się z Bogiem bo zostałby w najlepszym wypadku wygnany przez aniołów sprzed Bożego Oblicza - tak święty jest Bóg, że nie toleruje niczego grzesznego, nieczystego ani niedoskonałego....
Tu masz wyjaśnione jak zasłużyć na to aby stanąć przed Bożym Obliczem czyli jak stać się sprawiedliwym, oczyszczonym i uświęconym przed Bogiem:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 1:22, 18 Sty 2014    Temat postu:

Rania napisał:
Cytat:
Ja uważam, że Aniołowie tak samo.

to jak ci pomagaja aniolowie? sami z siebie to robia czy na rozkaz Boga?


Na prośbę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rania
VIP
VIP



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1039
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:36, 18 Sty 2014    Temat postu:

Kod:
Na prośbę.

to podaj chociaz jakis przyklad.
przy okazji , czy wiesz ze zniolowie nie maja wolnej woli? a wiec sami z siebie nic nie moga, w przeciwienstwie do ludzi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 4:10, 19 Sty 2014    Temat postu:

Nie do końca się z tym zgodzę. Szatan zanim został strącony też był aniołem. A jednak dokonał wyboru - sprzeciwił się Bogu.

Jeżeli chodzi o przykład - po pierwsze zależy w jakiej sprawie się modlę i proszę o pomoc. Przykładowo, zależy mi by zdać egzamin, modle się więc do anioła Akhyah'a, w ten sposób, że kieruję do niego konkretną prośbę, na koniec dziękuję mu mając przekonanie, że mi pomoże.

Jeszcze jedno - to że składam modły do aniołów, nie oznacza to, że nie modlę się do Boga. Jemu też składam podziękowania itd.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nathaniel
VIP
VIP



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 846
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:54, 22 Sty 2014    Temat postu:

No to dziwne, bo jak się zawsze modlę do Zeusa by zdać egzamin i też zdaję. I jak mam jakiś problem to modlę się do Zeusa i po jakimś czasie ten problem się rozwiązuje.

Jaki z tego wniosek? Zeus istnieje i wysłuchuje moich modłów. Chwała Zeusowi. Dziękuję ci Zeusie za to że jesteś i mnie wysłuchujesz.

Anielski a może byś się pomodlił by niewinne i głodujące dzieci przestały cierpieć ty egoisto.

Uważasz, że aniołki czy Bóg wysłuchuje twojej bzdurnej modlitwy o zdanie jakiegoś durnego egzaminu podczas gdy w tym samym czasie dziewczynka woła o pomoc bo jest gwałcona i mordowana przez pedofila?

Miliony ludzi podczas wojny modliło się by przeżyć a i tak Bóg ich olał i byli masowo mordowani. Ale dla Ciebie Anielski Bóg robi wyjątek i wysłuchuje bzdurnych próśb.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Nathaniel dnia Śro 14:12, 22 Sty 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:50, 26 Sty 2014    Temat postu:

A dlaczego uważasz, że moje prośby są bzdurne? Nie wiesz czy się modlę za innych, a twój post niejako mnie atakuje, tak jakbym faktycznie był egoistą.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nathaniel
VIP
VIP



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 846
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:54, 03 Lut 2014    Temat postu:

Anielski napisał:
Przykładowo, zależy mi by zdać egzamin, modle się więc do anioła Akhyah'a


Modlitwa o zdanie egzaminu jest bzdurna. Powinieneś był się nauczyć i normalnie go zdać jak miliony innych ludzi.

Jak pisałem poniżej, w tym czasie dziewczynka woła o pomoc i Bóg nic z tym nie robi a tym prosisz go o jakiś bzdurny egzamin?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:03, 04 Lut 2014    Temat postu:

Równie dobrze mogę zapytać - czemu mnie krytykujesz, a sam jej nie pomożesz?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nathaniel
VIP
VIP



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 846
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 10:54, 10 Lut 2014    Temat postu:

Gdybym był kochającym Bogiem to nie dopuściłbym do takiej sytuacji gdzie niewinne dzieci cierpią. Niestety jestem tylko marnym człowiekiem...

Jeśli uważasz, że moja krytyka jest niesłuszna to nic nie stoi na przeszkodzie byś wyprowadził mnie z błędu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jordan
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:33, 11 Lut 2014    Temat postu:

Nathaniel napisał:
Gdybym był kochającym Bogiem to nie dopuściłbym do takiej sytuacji gdzie niewinne dzieci cierpią.

Bóg dał ludziom prawa, które wymagają troszczenia się o innych i darzenia ich miłością. Skoro ludzie nie chcą się do nich stosować, to już nie wina Boga. Wszak dał nam wolną wolę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anielski
Doświadczony
Doświadczony



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:36, 12 Lut 2014    Temat postu:

Uważam że jest niesłuszna, bo dla ciebie zdanie egzaminu może być bzdurą, a dla mnie bardzo ważną rzeczą, tak jak dla milionów ludzi. Kierowanie prośby do Boga nie jest też grzechem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mortua 777
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:18, 13 Lut 2014    Temat postu:

Nathaniel - wierzysz że jesteś marnym człowiekiem i przez to nie jesteś w stanie pomóc innym. Współczuję. Nie jestem Bogiem i wiem, że gdybym postawił sobie za cel pomoc całemu światu, to dążyłbym do tego by to osiągnąć i prędzej czy później bym go zrealizował. Mam inne cele na pierwszym miejscu stawiam osobiste, ale mogę je osiągnąć, pomagając osiągnąć innym ich cele/pomagając innym, którzy potrzebują pomocy, mają jakieś problemy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rania
VIP
VIP



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1039
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:19, 13 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
i wiem, że gdybym postawił sobie za cel pomoc całemu światu, to dążyłbym do tego by to osiągnąć i prędzej czy później bym go zrealizował.

to powiedz nam jak bys to zrobil? wystarcza dobre checi?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madźka.
VIP
VIP



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4064
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw 17:38, 13 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Nie jestem Bogiem i wiem, że gdybym postawił sobie za cel pomoc całemu światu, to dążyłbym do tego by to osiągnąć i prędzej czy później bym go zrealizował.

Hmm... to chyba nierealne, nie masz wpływu na szereg rzeczy.
Dołączam się do pytań Rani.

Cytat:
Mam inne cele na pierwszym miejscu stawiam osobiste, ale mogę je osiągnąć, pomagając osiągnąć innym ich cele/pomagając innym, którzy potrzebują pomocy, mają jakieś problemy.

To czemu nie pomożesz "całemu światu"?

Myślę, że trochę się rozpędziłeś ze stwierdzeniem, że gdybyś chciał to byś pomógł całemu światu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mortua 777
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:12, 14 Lut 2014    Temat postu:

Jest wiele przykładów na to, że ludzie wierzyli w swoje marzenia, dążyli z całych sił by je zrealizować i dokonywali tego. Mamy wpływ na różne rzeczy, tak śmiało inni. Wpływać można na różne rzeczy i osoby, sam się o tym przekonałem w życiu i zapewne wy także. Podać przykład?

Czemu nie pomogę światu? Mam inne cele. Nie wierzę w to, że mu pomogę. Abraham Lincoln miał marzenie by dojść do władzy, ludzie też uważali że mu się nie uda. Odnosił porażki i to całkiem sporo. Wierzył jednak, że mu się uda i mimo przeciwności do tego cały czas dążył, aż w końcu jego cel się zmaterializował.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rania
VIP
VIP



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1039
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:13, 14 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Czemu nie pomogę światu? Mam inne cele. Nie wierzę w to, że mu pomogę.

najpierw piszesz ze gdybys chcial to bys mogl a teraz ze w to nie wierzysz Confused


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mortua 777
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:23, 14 Lut 2014    Temat postu:

Nie wierzę w to że mu pomogę, bo czas poświęcę na inne cele. Czy uwierzyłabyś w to, że ktoś zda szkołę, bo będzie w to wierzył, a nie będzie do niej nawet chodził?

Wierzę, że jestem w stanie pomóc całemu światu, bo mam możliwości.
Wierzę w to, że mu nie pomogę, bo będę zajmował się w życiu innymi rzeczami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madźka.
VIP
VIP



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4064
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią 13:22, 14 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Wierzę, że jestem w stanie pomóc całemu światu, bo mam możliwości.

Jakie masz te możliwości?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mortua 777
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 2:36, 17 Lut 2014    Temat postu:

Np przekazanie pieniędzy potrzebującym i znalezienie innych którzy chcieliby też pomóc. Dlaczego innych? Działanie zespołowe jest efektywniejsze, każdy jest w czymś dobry. Jeśli sam znajdę 1 osobę, to już możemy uczynić dwa razy więcej. Jeśli będzie nas 10ciu, i każdy znasz znajdzie jeszcze jedna osobę do działania, to już jest 20 osób. Więc są nawet 20 razy większe możliwości. Przykładowo byłym w stanie odkładać 10 zł na pomoc innym, jeśli zespołem byśmy w ten sposób czynili, to już będzie 200 zł. Pieniądze można przeznaczać na inne fundacje, potrzebującym chorym itd. Można też przekazywać wiedzę o samorozwoju, która jest niezwykle cenna.

Możliwości i sposobów pomocy innym jest niezliczona ilość.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nathaniel
VIP
VIP



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 846
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:46, 17 Lut 2014    Temat postu:

Jordan napisał:
Bóg dał ludziom prawa, które wymagają troszczenia się o innych i darzenia ich miłością. Skoro ludzie nie chcą się do nich stosować, to już nie wina Boga. Wszak dał nam wolną wolę.
Bardzo infantylne rozumowanie. Mała dziewczynka jest brutalnie gwałcona przez pedofila. Płacze, krzyczy, wierzga małymi nóżkami. Wyobraź to sobie, wyobraź to sobie bardzo dokładnie. A teraz Bóg patrzy na tą małą dziewczynkę i przygląda się jej myśląc: mógłbym jej pomóc jednym kiwnięciem palcem, ale tego nie zrobię. Będę dalej biernie patrzeć jak ta mała dziewczynka jeszcze przez godzinę będzie gwałcona a później mordowana. Wszak dałem tym ludziom wolną wolę.

Czy Bóg nic nie robiąc stoi po stronie niewinnej dziewczynki czy mordercy i gwałciciela? To już zwykły, marny człowiek miałby odruch by w takiej sytuacji pomóc tej biednej dziewczynce. Człowiek jednak nie jest wszechmocny i wszechobecny tak jak Bóg który przecież kocha tą gwałconą dziewczynkę.

Mortua 777 napisał:
Nathaniel - wierzysz że jesteś marnym człowiekiem i przez to nie jesteś w stanie pomóc innym. Współczuję.

To był sarkazm Laughing


Mortua 777 napisał:
wiem, że gdybym postawił sobie za cel pomoc całemu światu, to dążyłbym do tego by to osiągnąć i prędzej czy później bym go zrealizował

Taaaaaa Wesoly Ale najpierw muszę zostać legendarnym muzykiem i napisać książkę. Świat może poczekać... ha ha Wesoly Dobre !


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Nathaniel dnia Pon 13:52, 17 Lut 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jordan
Początkujący
Początkujący



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:25, 17 Lut 2014    Temat postu:

Bardzo Ci współczuję Nathanielu! Chyba nie jest Ci łatwo żyć ze świadomością, że jesteś taki, jaki jesteś. Biblia radzi:

"Kto z mądrym przestaje - nabywa mądrości, towarzysz głupców poniesie szkodę" (Prz. 13:20).

Dlatego pozwól, że Cię pożegnam!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja droga Strona Główna -> Wzloty i upadki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin