Forum Moja droga Strona Główna Moja droga
Forum religijne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nierządnica Babilońska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja droga Strona Główna -> Pismo Święte
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madźka.
VIP
VIPDołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4064
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob 7:41, 31 Lip 2010    Temat postu:

Co do Antychrysta, to Wam ułatwi bardzo List Świętego Jana:

Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. (1 Jana 2:22)

Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. (1 Jana 4:3)

Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (2 Jana 7)

Po tym możemy wnioskować, że Antychrystem jest ten, kto nie wierzy w Jezusa Chrystusa...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez madźka. dnia Sob 7:42, 31 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maraskin
VIP
VIPDołączył: 30 Lip 2010
Posty: 308
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:06, 05 Sie 2010    Temat postu:

Co do tajemniczego obrazu kobiety to dorzucę jeszcze fragment z Zachariasza.

"Podnieś oczy i patrz, co się zjawia". (6) A gdy zapytałem: "Co to jest?", odpowiedział mi: "To zbliża się efa" i dodał: "Ona oznacza powszechne zepsucie w kraju". (7)Wtem podniosła się ołowiana pokrywa i widać było kobietę, która siedziała wewnątrz efy. (8)Wtedy powiedział: "To jest bezbożność", po czym wtrącił ją z powrotem do efy i narzucił na otwór wieko z ołowiu. (9)Potem znowu podniosłem oczy i patrzałem: A oto ukazały się dwie kobiety; wiatr dął w ich skrzydła - miały bowiem skrzydła, podobne do skrzydeł bocianich - i te uniosły efę wysoko między niebo i ziemię. (10)A gdy zapytałem anioła, który ze mną mówił: "Dokąd one zanoszą tę efę?", (11)odpowiedział mi: "Mają dla niej zbudować przybytek w ziemi Szinear, a gdy będzie gotowy, umieszczą ją tam na miejscu dla niej odpowiednim"." Zachariasz 5:6

Informacje dotyczące ziemi Szinear -
Ks. Rodzaju 11 "2)Gdy [ludzie] nadciągnęli ze wschodu, natrafili na nizinę w ziemi Szinear i tam się osiedlili.(3)Potem powiedzieli sobie: - Do dzieła! Naróbmy cegieł i wypalmy je w ogniu! I tak cegła zastępowała im kamień, a smoła zaprawę murarską.
(9) Dlatego właśnie nazwano je Babel, gdyż Jahwe pomieszał tam mowę całej ziemi; stamtąd też rozproszył ich Jahwe po całym świecie.

Z powyższego fragmentu widać że w czasach ostatecznych powstaje bezbożny kościół działający za zasadach jak niebiańskie Jeruzalem. Zostaje przeniesione między niebem a ziemią, co w moim odczucia znaczy że zostaje przeniesiona na sklepienie? Lecz pewności co do tego nie mam.
A i że będzie tworzony duchowy Babilon. Ludzie na całym Świecie będą tworzyć bezbożny kościół wyznający Jezusa→sol invictus, ekumenizm?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez maraskin dnia Czw 18:19, 05 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artemides66
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Sob 21:56, 02 Paź 2010    Temat postu: Re: Nierządnica Babilońska

Puritan napisał:
Kim jest Wielka Nierządnica z 17 rozdziału Apokalipsy?
Mam nadzieję, że mój filmik wyjaśni ten rozdział: http://www.youtube.com/watch?v=suLdk5fxj1E&feature=player_embedded

Ale jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły niż Rzym, to bardzo zachęcam do wypowiedzi.


Nierządnica czy inaczej Babilon Wielki to ogół wszystkich fałszywych religii na ziemi.Nas ,żyjących w Europie najbardziej interesuje chrzescijanstwo,czy inaczej chrystianizm.Teraz,trzeba wyłapac co jest fałszem a co PRAWDĄ.Czego biblia uczy a czego zabrania.

Wzorem Jezusa Chrystusa i pierwszych chrzescijan można ustalic co jest prawdą a co fałszem.

1) Na czym są oparte jej nauki? Czy pochodzą od Boga, czy głównie od ludzi? (2 Tym. 3:16; Marka 7:7). Na przykład zadaj sobie pytanie: Gdzie Biblia uczy, że Bóg jest Trójcą? Albo gdzie w niej powiedziano, że dusza ludzka jest nieśmiertelna?
2) Czy pomaga innym poznać imię Boże? Jezus powiedział w modlitwie do Boga: „Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata” (Jana 17:6). Ponadto oświadczył: „Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę” (Mat. 4:10). Czy twoja religia uczy cię, że ‛masz czcić Jehowę’? Czy poznałeś Osobistość noszącą to imię, Jej zamierzenie, dokonania i przymioty, żeby z całą ufnością przybliżyć się do Niej?
3) Czy widać w niej prawdziwą wiarę w Jezusa Chrystusa? Chodzi tu o docenianie wartości złożonej przez Jezusa ofiary z ludzkiego życia, jak też jego obecnej pozycji niebiańskiego Króla (Jana 3:36; Ps. 2:6-. Oznaką takiego doceniania jest posłuszeństwo wobec Jezusa — osobiste i gorliwe uczestnictwo w działalności, którą on zlecił swym naśladowcom. Prawdziwą religię wyróżnia właśnie taka wiara, poparta uczynkami (Jak. 2:26).
4) Czy polega głównie na praktykowaniu obrzędów, czy raczej jest drogą życiową? Bóg stanowczo odrzuca religię formalistyczną (Izaj. 1:15-17). Religia prawdziwa nie ulega popularnym tendencjom, ale obstaje przy biblijnych zasadach moralnych i czystej mowie (1 Kor. 5:9-13; Efez. 5:3-5). Jej wyznawcy wydają w życiu owoce ducha Bożego (Gal. 5:22, 23). Można więc ich rozpoznać po tym, że szczerze starają się przestrzegać zasad biblijnych nie tylko w miejscach zebrań, lecz także w rodzinie, w pracy zawodowej, w szkole i podczas wypoczynku.
5) Czy jej wyznawcy naprawdę miłują się wzajemnie? Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość” (Jana 13:35). Taka miłość wznosi się ponad podziały rasowe i społeczne, ponad granice państwowe, zespalając ludzi prawdziwymi więzami braterstwa. Jest tak silna, że ludzie, którzy ją okazują, uderzająco różnią się od innych. Kto ma tak głęboką miłość do swych chrześcijańskich braci z innych krajów, żeby w razie wybuchu wojny odmówić wzięcia broni do ręki i zabijania ich? Tacy byli pierwsi chrześcijanie.
6) Czy naprawdę trzyma się z dala od świata? Jezus powiedział, że jego prawdziwi naśladowcy ‛nie są częścią świata’ (Jana 15:19). Wielbienie Boga w sposób, który cieszy się Jego uznaniem, wymaga ‛zachowywania siebie nie splamionym przez świat’ (Jak. 1:27). Czy można tak powiedzieć o religiach, w których zarówno duchowieństwo, jak i inni wyznawcy angażują się w politykę albo skupiają uwagę na pragnieniach materialistycznych i żądzach cielesnych? (1 Jana 2:15-17).
7) Czy jej wyznawcy gorliwie dają świadectwo o Królestwie Bożym? Jezus przepowiedział: „Ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec” (Mat. 24:14). Która religia rzeczywiście głosi, że jedyną nadzieją dla ludzkości jest Królestwo Boże i że rządy ludzkie nie potrafią rozwiązać istniejących problemów? Czy twoja religia przygotowała cię do uczestnictwa w takiej działalności, to znaczy do głoszenia od domu do domu, tak jak Jezus nauczył tego swych apostołów? (Mat. 10:7, 11-13; Dzieje 5:42; 20:20).
[/quote]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madźka.
VIP
VIPDołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4064
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie 8:12, 03 Paź 2010    Temat postu:

Bracie, a napiszesz coś sam od siebie? Czy jesteś tylko maszyną do powtarzania?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artemides66
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Śro 21:39, 06 Paź 2010    Temat postu:

madźka. napisał:
Bracie, a napiszesz coś sam od siebie? Czy jesteś tylko maszyną do powtarzania?


Siostro,a kim ja jestem żebym tu swoje filozofie wykładał???????Jest napisane że-

Napisano bowiem: „Sprawię, że zginie mądrość mędrców, i odtrącę inteligencję intelektualistów”.  Gdzież jest mędrzec? Gdzież uczony w piśmie? Gdzież uczestnik dysput tego systemu rzeczy? Czyż Bóg nie obrócił mądrości świata w głupstwo?  Skoro bowiem w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez swą mądrość, Bóg uznał za dobre, by przez głupstwo tego, co jest głoszone, wybawić wierzących.1 kor 1:19-21

 W tejże godzinie rozradował się w duchu świętym i rzekł: „Publicznie wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ponieważ starannie ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom. Tak, Ojcze, ponieważ uznałeś za dobre to uczynić. łuk 10:21.

Ktos mądrzejszy odemnie opracował te teksty,więc po co mam wyważac otwarte drzwi i swoje byc może fałszywe filozofie wygłaszac.
{/quote]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez artemides66 dnia Śro 21:47, 06 Paź 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr
VIP
VIPDołączył: 20 Lut 2007
Posty: 1388
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Czw 17:21, 07 Paź 2010    Temat postu:

tylko artemidesie66, forum służy do dyskutowania i wymiany poglądów, a nie do wklejania cytatów. oczywiście nie zabraniam wklejania cytatów, jednak jeżeli użytkownik zostawia takie cytaty bez żadnego komentarza to skąd mamy wiedzieć jakie jest jego zdanie odnośnie danego cytatu? zgadza się z nim, czy go neguje? Bóg dał ci wolną wolę i rozum po to, abyś myślał i rozumował wedle twojego uznania. nie powiedział i nie zabronił ci wypowiadania swoich myśli, ani nie nakazał słuchania tylko mądrzejszych od ciebie. bo skąd wiesz, kto jest mądrzejszy od ciebie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artemides66
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Czw 21:49, 07 Paź 2010    Temat postu:

Piotr napisał:
tylko artemidesie66, forum służy do dyskutowania i wymiany poglądów, a nie do wklejania cytatów. oczywiście nie zabraniam wklejania cytatów, jednak jeżeli użytkownik zostawia takie cytaty bez żadnego komentarza to skąd mamy wiedzieć jakie jest jego zdanie odnośnie danego cytatu? zgadza się z nim, czy go neguje? Bóg dał ci wolną wolę i rozum po to, abyś myślał i rozumował wedle twojego uznania. nie powiedział i nie zabronił ci wypowiadania swoich myśli, ani nie nakazał słuchania tylko mądrzejszych od ciebie. bo skąd wiesz, kto jest mądrzejszy od ciebie?


Nie rozumiem zarzutów.Komentarze zostawiam sprawozdawcom sportowym i osobom kompetentnym.W każdym wklejonym cytacie jest juz komentarz,wiec po co mam się powtarzac??Mam wolną wolę i rozum,i nie pakuje palców między drzwi.Po co mam stracic palce.A wszystkie informacje biorę z opracowan SWIADKÓW JEHOWY.[/quote]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja droga Strona Główna -> Pismo Święte Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin